Kategori: Teknoloji ötesi

Teknoloji ve yazılım haberleri ötesi, özgünlük esas alınmış her türlü makale, fotoğraf galerisi, ve yeniliği bu kategori altında bulabilirsiniz.Teknoloji ve yazılım bir yapboz’un parçası gibidir. Et ile tırnak gibidir. Teknoloji olmadan yazılım olmaz, yazılım olmadan teknoloji de olmaz. Kullandığımız birçok teknolojik aletin temelini fiziksel teknoloji sağlıyor, fiziksel teknolojiden sonra ise yapay yazılım devreye giriyor.Dünya’da teknoloji ve yazılım iki türe ayrılıyor; Sivil Teknoloji ve Yazılım, Askeri Teknoloji ve Yazılım. Ülkemizde de durum böyledir. Sivil teknoloji kısmı kullandığınız sosyal medya siteleri,telefon,bilgisayar gibi şeyleri kapsamakta. Askeri kısım ise bugünler de çok sık duyduğunuz askeri teknolojileri kapsayan türüdür.

7 Mayıs 2020 0

HEDEF KİŞİNİN İP ADRESİNİ BULMA ve KONUM TESPİTİ

Yazar: Abdullah Özmen

En basit hali ile ip , cihazınızın kimliğidir arkadaşlar. Bir ip adresi, noktalarla ayrılan dört sayıdan oluşur; örneğin sizin ip adresiniz, 00.00.000.000” şeklindedir. IP Adresi, internet üzerindeki bir bilgisayarın diğer cihazlar tarafından kolayca bulunmasını sağlar.

27 Nisan 2020 5

Blockchain(Blokzincir) Teknolojisi de Ne oluyor?

Yazar: Mehmet Can KILIÇ

peynirin üretildiği sütün alındığı hayvana kadar takip edebileceksiniz hangi çiftlikte, hangi tarihte üretildiğini,oradan toptancıya ne zaman gittiğini,toptancının nereden ne zaman marketlere ulaştırıldığını ne zaman rafa konulduğunu her şeyi takip edebileceksiniz.

27 Nisan 2020 3

Nedir bu bitcoin?

Yazar: Mehmet Can KILIÇ

Bitcoin bir dijital para yada sanal para birimi olarak tanımlayabiliriz.Yapılan işlemleri güvence altına almak ve doğrulamak için kriptografi yani şifreleme

18 Nisan 2020 2

Veri Bilimi ve ötesi

Yazar: Cemhan Şenol

Bu yazımızın amacı siz okuyucularımıza son dönemde dünyada ve ülkemizde önemi hızla yükselen bilim dallarından biri olan “Veri Bilimi” hakkında bilgi vermek ve bu bilim dalına yönelik farkındalık oluşturmayı amaçlamaktayız. Keyifli okumalar dilerim.

16 Nisan 2020 0

WİFİ şifresi hackleme (EVIL TWIN Yöntemi)

Yazar: Abdullah Özmen

Önce hedef ağımızı seçiyoruz ve sonra o ağa bağlı olan cihazları görüntülüyoruz yani modeme kaç cihaz bağlı.Sonra seçtiğimiz bir cihaza deauth saldırısı yaparak kısa süreliğine internet bağlantısını kopartıyoruz ve tekrar bağlanırken bir handshake dosyası yakalıyoruz.